Wycieczki po Maderze

ZACHÓD

Magiczny las w Fanal i kąpiel w Basenach Wulkanicznych

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:

CENA:

PROGRAM WYCIECZKI:

Zaczynamy od wjazdu na najwyższy klif Madery, gdzie z wysokości 580 metrów (stojąc na szklanej podłodze) podziwiać będziemy widoki południowego wybrzeża. Z tego niezwykłego tarasu widokowego zobaczymy strome zbocza, wulkaniczne skały, bezkresny ocean i malutkie pola uprawne na dole. Z południowo-zachodniego wybrzeża udamy się na północny zachód i przejedziemy starą drogą wijącą się w górę i w dół przełęczy Encumeada. Czekają nas tutaj absolutnie spektakularne widoki: szczyty górskie tuż nad chmurami, niezapomniany wizualny spektakl natury. Docierając na wysokość 1500m n.p.m przejedziemy przez jedyny na wyspie płaskowyż Paul da Serra, będący terenem rezerwatu przyrody z pierwotną dla wyspy roślinnością. Tam dotrzemy do niepowtarzalnego lasu Fanal, pełnego starych drzew wawrzynowych, często spowitego mgłą i nisko przepływającymi chmurami, które czynią to miejsce jeszcze bardziej magicznym i tajemniczym. 

Po spacerze wśród starych, wielowiekowych drzew Til przejedziemy na północny zachód wyspy, gdzie odwiedzimy plażę Ribeira de Janela oraz pięknie położone miasteczko Porto Moniz, które słynie z naturalnych basenów wulkanicznych. Zatrzymamy się tutaj na obiad i kąpiel w basenach naturalnych, wypełnionych wodą z Atlantyku. Wracając wzdłuż północnego wybrzeża na południową stronę, będziemy podziwiać liczne wodospady.

A na koniec czeka nas wizyta w lokalnym barze z ponchą (tradycyjnym maderskie drinkiem na bazie soku z owoców, rumu i miodu) i powrót do hotelu.

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze