Wycieczki po Maderze

ZACHÓD

Degustacja wina

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:

CENA:

PROGRAM WYCIECZKI:

Zaczynamy od wjazdu na najwyższy klif Madery, gdzie z wysokości 580 metrow (stojąc na szklanej podłodze) podziwiać będziemy widoki południowego wybrzeża. Z tego niezwykłego tarasu widokowego zobaczymy strome zbocza, wulkaniczne skały, bezkresny ocean i malutkie pola uprawne.

Następnie przejedziemy na północną stronę wyspy przez Przełęcz Encumeada, starą drogą, z przystankami w punktach widokowych, z których rozpościera się zapierający dech w piersi widok na górski masyw centralny Madery. Podczas tej wycieczki odwiedzimy jeden z najstarszych i jeden z najpiękniejszych lasów wawrzynowych na Maderze, magiczny, niejednokrotnie spowity mgłą, las Fanal. Przejeżdżając na północną stronę, będziemy podziwiać przepiękne klifowe wybrzeże, zatrzymując się w Ribeira de Janela, by móc cieszyć się widokiem na Atlantyk i otaczające góry. Na północnym zachodzie odwiedzimy jedna na najpiękniejszych miejscowości, mianowicie Porto Moniz. To niewielkie miasteczko jest słynne z jego naturalnych basenów – krystalicznie czystej wody w uformowanych skałach. Baseny są otoczone pięknymi krajobrazami, zarówno z góry, jak i z dołu. Jest to idealne miejsce do relaksu, odpoczynku i do popływania w oceanie. Po przerwie na kąpiel pojedziemy do jednej z najpiękniej położonych winnic na północnej stronie Madery, by odbyć krótki spacer po plantacji winorośli. Na koniec czeka nas degustacja wspaniałych win, wytwarzanych w tym miejscu z lokalnych odmian winogron. Winnica położona w Sao Vicente, znana jest z wytwarzania najwyższej jakości win z wykorzystaniem tradycyjnych metod produkcji. W tym niezwykle malowniczym miejscu odbywa się przygotowana dla nas degustacja win białych i czerwonych wraz z przekąskami.
Po wizycie w winnicy powrót do hotelu.

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze