Wycieczki po Maderze

WSCHÓD

Najwyższe szczyty i spacer Lewadą

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:

CENA:

PROGRAM WYCIECZKI:

„Naszą podróż zaczniemy od wjazdu na trzeci najwyższy szczyt Madery, Pico do Areeiro (1818 m.n.p.m), gdzie staniemy twarzą w twarz z wyjątkowym krajobrazem masywu centralnego, zachwycającego skalnymi wieżami wysokich szczytów, wąwozami i przepływającymi tu chmurami, które otulają niczym płaszcz strome górskie zbocza. Z wysokich szczytów majestatycznego krajobrazu Madery przejedziemy do niewielkiej miejscowości Ribeiro Frio, polożonej wśród lasów wawrzynowych, gdzie wybierzemy się na spacer krótką, ale jakże piękną lewadą, zakończoną tarasem widokowym (Vereda Dos Balcoes). Las,w którym będziemy spacerować pamięta jeszcze epokę Trzeciorzędu i jest przykładem rzadkiego subtropikalnego lasu deszczowego, Laurissilva jest też najcenniejszym naturalnym skarbem tej wyspy, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Biosfery UNESCO.

Po krótkiej wędrówce udamy się do Santany, miejsca, które słynie z maderskiego folkloru i wyspiarskich tradycji. Zobaczymy tu typową dla zabudowy rolniczej architekturę, którą reprezentują maleńkie, kolorowe, trójkątne domki kryte strzechą ze słomy. Odwiedzimy jeden z najstarszych domków w tej miejscowości, który liczy ponad 240 lat i od wielu pokoleń należy do tej samej rodziny. Z Santany przejedziemy do Faial, żeby pooglądać piękne klifowe wybrzeże ze szklanych balkonów wysuniętych w ocean. Te niezwykłe platformy widokowe pozwolą nam nacieszyć się spektakularnymi krajobrazami północno wschodniej Madery. Następnie zabiorę Państwa do jednej z najstarszych destylarni w miejscowości Porto da Cruz, gdzie spróbujecie lokalnego rumu Aguardente oraz zobaczycie jak produkowany jest ten trunek, który stanowi główny składnik słynnego drinka o nazwie poncha. Na koniec wycieczki udamy się na najbardziej wysunięty na wschód fragment lądu, gdzie rozciąga się Półwysep św. Wawrzyńca, nazywany suchym ogonem wyspy, z uwagi na swój pustynny charakter i surowy krajobraz. Tutaj, stojąc na jednym z punktów widokowych, będziemy podziwiać zapierające dech w piersi panoramy klifowego wybrzeża Madery. W drodze powrotnej do hotelu przejedziemy też pod usytuowanym na 180 betonowych kolumnach lotniskiem, które jest jednym z najbardziej niezwykłych lotnisk świata. Powrót do hotelu.

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze