Wycieczki po Maderze

POŁUDNIOWY ZACHÓD

Nadmorskie ogrody i zjazd kolejką linową

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:

CENA:

PROGRAM WYCIECZKI:

Wycieczkę zaczynamy od wizyty w urokliwym, malutkim miasteczku Ponta do Sol, które jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc na Maderze. Następnie udamy się do sąsiedniej wioski Madalena do Mar, która słynie z plantacji bananów i odbędziemy spacer wzdłuż upraw bananowców, by dowiedzieć się więcej o jednej z najważniejszych roślin uprawnych na Maderze. Przejeżdżając wzdłuż południowo – zachodniego wybrzeża wyspy, nazywanego potocznie „biegunem ciepła”, odwiedzimy malowniczo położoną wioskę- ogród, Jardim do Mar, która otoczona jest wysokimi górami i oceanem. To miejsce pełne kwiatów, przydomowych ogródków pełnych pięknej roślinności, wąskich uliczek i malutkich lewad, zaprasza do spaceru, by móc nacieszyć się niezwykłą aurą tego wyjątkowego miasteczka. Naszym kolejnym przystankiem na trasie będzie punkt widokowy Ponta do Pargo, najbardziej wysunięty na zachód kraniec Madery, w którym możemy podziwiać cudowne widoki i latarnię morską, położoną na skalistym wybrzeżu.

Teraz czeka nas zjazd kolejka linową nad ocean. Teleferico da Achada da Cruz to najbardziej stroma kolejka linowa w Europie. W ten niezwykły sposób dostaniemy się na tereny rolnicze położone tuż nad oceanem, by odbyć spacer w jednym z tych miejsc, które pozwolą nam odkryć niesamowite piękno Madery. Koszt wjazdu i zjazdu kolejka linową jest dodatkowo płatny (5 euro od osoby).

Na zakończenie naszej przygody przejedziemy przez jedyny na wyspie płaskowyż Paul da Serra, który wznosi się ponad 1350 m n.p. oceanu. Teren ten, nazywany też tundrą maderyjską, charakteryzuje się niezwykłą, niemalże pierwotną roślinnością, przystosowaną do trudnych warunków panujących na tym obszarze wyspy. Przejeżdżając przez malownicze tereny płaskowyżu, podziwiać będziemy zarówno lasy laurowe, jak i lasy wrzosowe, wśród których swobodnie pasą się krowy, wzbudzające duże zainteresowanie turystów. Powrót do hotelu.

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze