Targ rolników – Mercado dos Lavradores na Maderze

Targ rolników - Mercado dos Lavradores na Maderze

Zapraszam Cię w wirtualną podróż po jednym z najpiękniejszych targów na Maderze – Mercado dos Lavradores. Ten kolorowy i pełen życia rynek, to prawdziwa perełka dla miłośników kulinariów i lokalnej kultury. Przygotuj się na niezapomnianą ucztę dla zmysłów!

Wprowadzenie do Mercado dos Lavradores:
Mercado dos Lavradores to największy targ położony w stolicy Madery, w mieście Funchal. Historia tego miejsca sięga lat czterdziestych XX wieku. Targowisko do dziś zachowuje swój unikalny urok i klimat dawnych lat. To tutaj mieszkańcy spotykają się, a turyści mogą odkryć bogactwo lokalnych smaków, kolorów i zapachów.

Kolorowe owoce i warzywa:
Na targu Mercado dos Lavradores znajdziesz niezwykłą różnorodność świeżych owoców i warzyw, które są dumą Maderczyków. Od egzotycznych mango i papai, po soczyste banany i słodkie marakuje – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Rozkoszuj się smakiem tropikalnych owoców , takich jak bananoananas, anona czy pitanga.

Kwiaty i rośliny:
Targ ten to również prawdziwy raj dla miłośników roślinności. Spacerując wśród kolorowych straganów, napotkasz rozmaite gatunki egzotycznych kwiatów i roślin. Agapanty, protee królewskie,strelicje czy różne okazy orchidei można tutaj kupić na każdym kroku od przemiłych kwiaciarek, zawsze ubranych w piękne tradycyjne stroje maderskie.

Rzemiosło i rękodzieło:
Na targu Mercado dos Lavradores możesz odkryć piękno lokalnego rzemiosła i rękodzieła. Spacerując po straganach, natrafisz na kolorowe tkaniny, hafty, ceramikę i wyroby z wikliny. To doskonała okazja, aby znaleźć unikalne pamiątki z Madery i wspierać lokalnych artystów i rzemieślników.

Spotkanie z lokalnymi postaciami:
Targ Mercado dos Lavradores to również miejsce, gdzie możesz poznać prawdziwych Maderczyków – lokalnych rolników i sprzedawców. Będą oni chętnie dzielić się swoją wiedzą i historiami związanymi z Maderą. Nie wahaj się zagadać do nich i poznać część ich wyspiarskiego życia i wyspiarskich tradycji.

Wyjątkowe doświadczenie dla zmysłów:
Przebywając na targu Mercado dos Lavradores zanurzysz się w różnorodnych świecie kolorów, zapachów i smaków. Ta autentyczna atmosfera targowiska poprowadzi Cię w kulinarną i kulturową podróż, pozwalając poznać lokalny styl życia i obyczaje.

Jeżeli chcecie wynająć auto aby objechać wyspę zapraszam do naszej pierwszej polskiej wypożyczalni na Maderze

Jeżeli szukacie apartamentów do wynajęcia również nasz 4-osobowy apartament w Ribeira Brava

Polecam się również jako Wasz prywatny przewodnik po tej rajskiej wyspie 🙂

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze