Madera w styczniu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Madera w styczniu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Oto co warto wiedzieć, planując wizytę na Maderze w pierwszym miesiącu roku 🙂

Styczeń na Maderze to czas, który zachwyca swoją spokojną atmosferą i łagodnym klimatem. Choć w wielu miejscach Europy zima daje o sobie znać mrozem i śniegiem, na Maderze możemy cieszyć się przyjemnymi temperaturami i zielonymi krajobrazami.

Klimat i pogoda w styczniu na Maderze

Temperatura powietrza: Styczeń na Maderze przynosi temperatury w zakresie od około 14°C do 19°C. Dni są zazwyczaj ciepłe i słoneczne, choć wieczory mogą być chłodniejsze, więc warto mieć ze sobą cieplejsze ubrania.
Opady deszczu: Podobnie jak w grudniu, styczeń może przynieść krótkie, ale intensywne opady deszczu. Jednak zazwyczaj nie zakłócają one zbytnio planów podróżniczych i często szybko ustępują, pozostawiając po sobie świeże, czyste powietrze.

Śnieg na Maderze?

Choć na większości wyspy śnieg jest rzadkością, na najwyższych szczytach, takich jak Pico do Areeiro, można czasami doświadczyć lekkiego opadu śniegu – niezwykły widok na tle zielonej wyspy!

Wydarzenia na Maderze w styczniu 2024

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze