Punkty widokowe na Maderze, bez wspinaczki i dostępne z auta

Punkty widokowe Madery

Jeśli planujesz odwiedzić najwspanialsze punkty widokowe na Maderze mam dla Ciebie listę wyjątkowych miejsc, do których dojazd jest banalnie prosty – wystarczy własny lub wypożyczony samochód (a wypożyczyć możesz go u mnie TUTAJ) 😊

Bez wchodzenia na strome ścieżki, bez mokrych butów od deszczu w lewadach. Po prostu wsiadasz do auta i jedziesz podziwiać niesamowite widoki.

Wszystkie opisane poniżej punkty widokowe są ułożone w kolejności od Funchal, co ułatwi Ci zaplanowanie trasy i zwiedzanie ich jednego po drugim. Do każdego z nich dodałam linki do Google Maps oraz przybliżony czas dojazdu zarówno od Funchal, jak i od poprzedniego punktu, aby Twoja wycieczka przebiegła jak najsprawniej. 🚗🗺️

A oto 3 pierwsze z nich!

Punkty są opisane Przygotowałam dla Ciebie również linki do Map Gogole, abyś mógł/a szybciej znaleźć trasę oraz

1. Pico da Torre w Camara de Lobos 📍

Lokalizacja: Câmara de Lobos
Czas dojazdu z Funchal: około 15 minut

Link do punktu w Mapach Google: https://maps.app.goo.gl/4kFBAVBbkJNkpZcz6
Co zobaczysz: Punkt widokowy Pico da Torre położony jest tuż nad urokliwym miasteczkiem Câmara de Lobos. To miejsce jest niczym raj dla miłośników fotografii i tych, którzy szukają chwili spokoju, z dala od zgiełku miasta.

Z Pico da Torre roztacza się zapierający dech w piersiach widok na kolorowe domy Câmara de Lobos, góry, a także spokojne wody Atlantyku. Ta sceneria to prawdziwa pocztówka z Madery, która na długo zostanie w pamięci.

2. Miradouro Eira do Serrado 🌳

Lokalizacja: Eira do Serrado, Curral das Freiras
Czas dojazdu z Funchal: około 30 minut
Czas dojazdu z Pico da Torre: około 25 minut

Link do punktu w Mapach Google: https://maps.app.goo.gl/PuZyzKqngruMnzcc8
Co zobaczysz: Miradouro Eira do Serrado to kolejne miejsce, które z pewnością zachwyci każdego. Znajduje się ono na wysokości 1095 m n.p.m. i oferuje nie tylko spektakularne widoki, ale także możliwość zrozumienia, jak różnorodny i wyjątkowy jest krajobraz Madery.

Stąd rozpościerają się widoki na urokliwą dolinę Curral das Freiras, znane również jako „Dolina Zakonnic”. Otoczone górami i głębokimi wąwozami tereny są prawdziwym rajem dla oczu. Miejsce to daje również wgląd w codzienne życie mieszkańców tej odciętej od świata miejscowości.

3. Miradouro Pico do Facho 🚗🌅✨

Lokalizacja: Pico do Facho, Machico
Czas dojazdu z Funchal: około 30 minut
Czas dojazdu z Pico da Torre: około 60 minut
Link do punktu w Mapach Google: https://maps.app.goo.gl/GGRBRD3ATmTdoR9h8

Co zobaczysz: Pico do Facho słynie ze swojego latarniowego wzgórza, z którego niegdyś zapalano ogromne ognie ostrzegawcze, aby informować mieszkańców o zbliżających się piratach.

Z tego punktu widokowego rozciąga się wspaniała panorama na miasto Machico, przyległe zatoki oraz wzgórza porośnięte soczystą zielenią. Szczególnie rano, gdy słońce delikatnie oświetla krajobraz, miejsce to ma w sobie coś magicznego.

4. Miradouro Eira da Achada

Lokalizacja: Eira da Achada, Ribeira Funda, Santana
Czas dojazdu z Funchal: około 45 minut
Czas dojazdu z Pico da Facho: około 55 minut
Link do punktu w Mapach Google: https://maps.app.goo.gl/M2Wbom6Y1hqPTrDq7

Co zobaczysz: Miradouro Eira da Achada, położony w urokliwym rejonie Santana, znany jest z zapierających dech w piersiach widoków na zielone góry i głębokie doliny.

Stąd możesz podziwiać tradycyjne maderskie domki z trzcinowymi dachami, które wyglądają jak wyjęte z baśni. Otaczające krajobrazy są tak zjawiskowe, że trudno uwierzyć, że nie są malowidłem.

5. Miradouro Ribeira de Janela

Lokalizacja: Ribeira de Janela, Porto Moniz
Czas dojazdu z Funchal: około 1 godzina 40 minut
Czas dojazdu z Miradouro Eira da Achada: około 55 minut
Link do punktu w Mapach Google: https://maps.app.goo.gl/eAj9Lve4zTW1tFVT7

Co zobaczysz: Ten punkt widokowy oferuje malownicze perspektywy na północne wybrzeże Madery i jest idealny dla tych, którzy chcą poczuć siłę Atlantyku.

Widoki na dzikie, skaliste wybrzeże i potężne fale rozbijające się o brzeg. To także świetne miejsce, w którym możecie sobie zrobić przepiękne zdjęcie na huśtawce z przepięknym widokiem w tle 🙂

6. Miradouro Santinha

Lokalizacja: Porto Moniz
Czas dojazdu z Funchal: około 1 godzina 40 minut
Czas dojazdu z Miradouro Ribeira de Janela: około 10 minut
Link do punktu w Mapach Google: https://maps.app.goo.gl/t8N3AFLG92GwNk4a7

Co zobaczysz: Jest to miejsce, które oferuje nie tylko spektakularne widoki na urokliwe miasto Porto Moniz, ale także na naturalne baseny wulkaniczne, które są jedną z głównych atrakcji turystycznych Madery.

Zachwyć się widokiem na przejrzyste wody naturalnych basenów, które idealnie komponują się z wulkanicznym krajobrazem.

7. Ponta do Pargo

Lokalizacja: Ponta do Pargo, Calheta
Czas dojazdu z Funchal: około 1 godzina 50 minut
Czas dojazdu z Miradouro Santinha: około 50 minut
Link do punktu w Mapach Google: https://maps.app.goo.gl/Lgd6SsqtWM3P4Azo8

Co zobaczysz: Ponta do Pargo, perła na zachodnim krańcu Madery, słynie z zapierającego dech w piersiach latarni morskiej umieszczonej na wysokim klifie, który jest najbardziej wysuniętym na zachód punktem wyspy. Jest to miejsce, gdzie niebo spotyka się z oceanem, a horyzont wydaje się być nieskończony.

Z tego punktu widokowego rozciąga się panoramę na nieskończony Atlantyk i dramatyczne klify. Jest to idealne miejsce, aby podziwiać zachody słońca, które są tutaj niezapomniane.

8. Fonte do Bispo

Lokalizacja: Fonte do Bispo, Calheta
Czas dojazdu z Funchal: około 2 godziny
Czas dojazdu z Ponta do Pargo: około 20 minut
Link do punktu w Mapach Google: https://maps.app.goo.gl/drFsZHeXpnfHw5Kn9

Co zobaczysz: Fonte do Bispo to kolejny zachwycający punkt widokowy na zachodniej części Madery, skrywający się wśród malowniczych terenów rolniczych Calhety. Jego nazwa, co można przetłumaczyć jako „Źródło Biskupa”, dodaje tajemniczości temu miejscu, które zachwyca swą surową naturalnością.

Stąd rozpościera się wizja rozległych, zielonych poler i tarasów uprawnych, które sprawiają, że teren ten jest nie tylko piękny, ale i ważny dla lokalnej gospodarki. To doskonałe miejsce dla tych, którzy cenią sobie spokój oraz chcą zobaczyć, jak wygląda maderskie życie poza turystycznymi szlakami.

9. Miradouro dos Balcoēs

Lokalizacja: Ribeiro Frio, Santana
Czas dojazdu z Funchal: Około 30 minut
Link do punktu w Mapach Google: https://maps.app.goo.gl/miCj3yPpoS8KutoZ9
Co zobaczysz: Ten punkt widokowy oferuje zapierające dech w piersiach widoki na górskie krajobrazy i zielone doliny. To idealne miejsce dla miłośników natury, oferujące panoramę na lasy laurowe, które są częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO.

10. Miradouro do Cais do Ponta do Sol

Lokalizacja: Ponta do Sol
Czas dojazdu z Funchal: Około 40 minut
Link do punktu w Mapach Google: https://maps.app.goo.gl/abFF8T3L1Uxu9ZNd7
Co zobaczysz: Ten urokliwy punkt widokowy oferuje niesamowity widok na Atlantyk oraz malownicze, nadmorskie miasteczko Ponta do Sol. To doskonałe miejsce, by cieszyć się zachodem słońca nad oceanem.

11. Miradouro da Ponta do Rosto

Lokalizacja: Caniçal, Machico
Czas dojazdu z Funchal: Około 40 minut
Link do punktu w Mapach Google: https://maps.app.goo.gl/RheNqqeh4t5A3TRm7
Co zobaczysz: Z tego punktu rozciąga się spektakularna panorama na północne wybrzeże Madery i dzikie, skaliste klify. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą doświadczyć surowego piękna naturalnego krajobrazu wyspy.

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze