Poznaj kulturę i tradycje Madery – park tematyczny w Santanie

Kultura Madery - park tematyczny w Santanie

Park Tematyczny w Santanie, to miejsce, gdzie można wziąć na warsztat lokalną kulturę Madery. To coś w rodzaju wehikułu czasu, który przeniesie Cię prosto w serce tradycji tej wyjątkowej wyspy.

Na obszarze ponad 7 hektarów, park zaprasza swoich gości do odkrywania dziedzictwa naturalnego i kulturowego Madery, dzięki różnorodnym wystawom, prezentacjom multimedialnym i rekonstrukcjom historycznych scen.

Najważniejsze punkty to:

Pawilon Tradycji i Domy z trzciny

W tym miejscu można zobaczyć rekonstrukcje tradycyjnych domów z Madery, zwanymi „Casas de Colmo”. Są to charakterystyczne domki z trójkątnymi dachami pokrytymi słomą. Dzięki temu, że park nie jest tylko muzeum, ale żywym miejscem pełnym energii i autentyczności, możesz podziwiać lokalne rękodzieło na żywo, jak robione na drutach tradycyjne chusty „carapuças” czy kosze z trzciny. To niewielki, klimatyczny skansen!

Pawilon Przyrody

Ten sektor poświęcony jest różnorodności przyrodniczej Madery. Znajduje się tutaj ogromny ekran 3D, na którym można obejrzeć film prezentujący piękno naturalne wyspy. Ponadto, park oferuje szereg informacji na temat geologii, flory i fauny Madery.

Ogród

Park oferuje również piękny ogród z licznymi rodzajami roślin, które można spotkać na Maderze. Wiele z nich posiada tablice informacyjne, które pomagają w ich identyfikacji.

Restauracje i sklepy

Nie ma lepszego sposobu na poznanie kultury, niż przez żołądek! W parku znajdują się punkty gastronomiczne, gdzie możesz spróbować lokalnych specjałów, takich jak „espada” – ryba z głębokich wód oceanu, czy „bolo do mel” – słodki ciemny chleb miodowy. A po jedzeniu, koniecznie musisz spróbować lokalnej specjalności – „poncha”. To tradycyjny drink na bazie miodu, soku z cytrusów i mocnej trzciny cukrowej.

Sztuka i muzyka

Warto też pamiętać, że kultura Madery to nie tylko smaczne jedzenie i urocze domki, ale również sztuka i muzyka. W parku często organizowane są lokalne festiwale i wydarzenia, gdzie na żywo można zobaczyć lokalnych artystów i posłuchać tradycyjnej muzyki. Nic nie oddaje duszy Madery tak jak dźwięki gitary i skrzypiec, które są nieodłącznym elementem lokalnej kultury muzycznej.

Pamiętaj, Madera to nie tylko przepiękne krajobrazy, ale również bogactwo kultury, które warto odkrywać i doświadczać na własnej skórze. A Park Tematyczny w Santanie to miejsce, gdzie ta kultura naprawdę ożywa!

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze