Półwysep Świętego Wawrzyńca Madera

Półwysep Świętego Wawrzyńca, położony na zachodnim wybrzeżu Maderze, to malownicze miasteczko rybaków, które zachwyca swoją uroczą architekturą i bogatą historią. Pierwsze wzmianki o tym miejscu pochodzą z XVI wieku, kiedy to rybacy osiedlili się na tym wybrzeżu, korzystając z obfitości morza w okolicy. Od tego czasu Półwysep Świętego Wawrzyńca rozwijał się jako centrum rybołówstwa i handlu morskimi produktami, zachowując jednocześnie swój tradycyjny charakter.

Co warto zobaczyć

  • Port Rybacki: Serce miasteczka to jego port rybacki, gdzie codziennie odbywa się ruchliwe życie rybaków. Znajdziesz tu tradycyjne drewniane łodzie, którymi rybacy wypływają na połowy, a także kolorowe domki rybackie, w których przygotowywane są świeże owoce morza.
  • Kolorowe Domki: Charakterystyczne dla tego regionu są kolorowe domki rybackie, które nadają miasteczku unikalny urok. Te malownicze budynki, pomalowane na różnorodne kolory, są nie tylko miejscem zamieszkania, ale także często wykorzystywane jako restauracje i sklepy.
  • Klify i Plaże: Półwysep Świętego Wawrzyńca słynie z imponujących klifów i urokliwych plaż. Spacerując wzdłuż brzegu oceanu, możesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki i oddychać świeżym powietrzem. Niektóre z plaż są idealne do kąpieli słonecznych i relaksu na piasku.
  • Muzeum Rybołówstwa: Dla tych, którzy interesują się historią rybołówstwa na Maderze, warto odwiedzić muzeum rybołówstwa na Półwyspie Świętego Wawrzyńca. Znajdziesz tam wiele interesujących eksponatów, zdjęć i dokumentów, które ilustrują życie rybaków na wyspie.

Jak dojechać

Najłatwiej dotrzeć na Półwysep Świętego Wawrzyńca z Funchal, korzystając z samochodu lub transportu publicznego. Droga prowadzi przez malownicze tereny i urokliwe wioski, oferując podróżnikom możliwość podziwiania pięknych krajobrazów i zapierających dech w piersiach widoków.

Najnowsze wpisy

Mader espada czarny palasz
Blog

Czarny pałasz przysmak Madery

Espada, znana również jako pałasz czarny, jest nieodłącznym elementem kulinarnego świata Madery. To długa  ryba,  o charakterystycznym wyglądzie i delikatnym mięsie, które od wieków cieszy

Czytaj więcej »

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze