Podróżowanie po Maderze na własną rękę: wynajem auta na Maderze 

Madera wynajem samochodu Skoda Scalia

Wynajem aut na Maderze: Twój klucz do niezależności

Własny samochód jest niewątpliwie najwygodniejszą formą podróżowania po Maderze. Daje Ci pełną niezależność i swobodę planowania dnia, bez konieczności dostosowywania się do rozkładów jazdy autobusów czy taksówek.

Wybór samochodu: Małe miejskie czy duży rodzinny?

Wypożyczalnia aut na Maderze oferuje różne modele samochodów. Od małych, zwinnych aut miejskich, które doskonale sprawdzą się w wąskich uliczkach miast, po większe i wygodne samochody rodzinne.

Funchal: Twoja baza wypadowa na Maderze

Punktem wypadowym dla większości podróżujących jest stolica wyspy, Funchal. Znajdując się w centralnej części południowego wybrzeża, Funchal jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie zwiedzania wyspy.

Podróże autem po Maderze: od Funchal do najpiękniejszych zakątków wyspy

  • Do przepięknego miasteczka Ribeira Brava zaledwie 15 km, co zajmuje około 20 minut jazdy.
  • Do malowniczej wioski rybackiej Câmara de Lobos jest 9 km, co zajmuje około 15 minut.
  • Do słynnego tarasu widokowego ze szklana podłogą na  Cabo Girão, jednego z najwyższych klifów oceanicznych Europy  jest około 12 km, co zajmuje około 20 minut jazdy.
  • Na Półwysep św. Wawrzyńca, gdzie biegnie malowniczy szlak pieszy nad oceanem jest jakieś 30 km, które pokonasz w  30 min jazdy samochodem
  • Do Parku Tematycznego Madeira, znanego z charakterystycznej architektury trójkątnych domków santańskich jest około 30 km, co zajmuje mniej więcej 45 minut.
  • Do miejscowości Porto Moniz, znanej z naturalnych basenów lawowych, jest około 60 km, co zajmuje około 1 godziny i 30 minut.

Ceny paliwa na Maderze: Co musisz wiedzieć?

Co do cen paliwa, to oscylują one wokół 1,60 euro za litr. Trzeba jednak pamiętać, że Madera to górzysta wyspa, a jej drogi są pełne serpentyn, więc zużycie paliwa może być nieco większe niż na płaskim terenie.

Wyścig dookoła wyspy: Czy można objechać całą Maderę w jeden dzień?

Ostatnia ciekawostka dla tych, którzy lubią wyzwania: możesz objechać całą Maderę w ciągu jednego dnia. Jeżeli jednak chcesz na spokojnie podziwiać wszystkie atrakcje, które Madera ma do zaoferowania, zdecydowanie lepiej jest podzielić to na kilka dni. Można na przykład wyznaczyć trasę dookoła wyspy, a następnie powrócić do Funchal z przystankami w najciekawszych miejscach.

Jazda samochodem po Maderze to niesamowite doświadczenie. Odkryj Maderę na własną rękę i ciesz się wolnością, jaką daje własny środek transportu! 

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze