Plaże na Maderze

Madera, choć znana przede wszystkim z bujnej roślinności, spektakularnych gór i malowniczych lewad, ma również swoje tajemnice do odkrycia wzdłuż linii brzegowej. Są to wyjątkowe plaże, które są odzwierciedleniem jej wulkanicznego pochodzenia oraz kreatywności ludzi, którzy postanowili przywieźć tutaj piasek prosto z Sahary.

Plaże na Maderze – gdzie wulkan spotyka ocean

Większość plaż na Maderze charakteryzuje się ciemnym, wulkanicznym piaskiem, który nadaje im niezwykły, surowy charakter. Są to miejsca, gdzie siła natury jest wyjątkowo widoczna, a krajobrazy zapierają dech w piersiach. To idealne miejsca dla osób szukających spokoju i kontaktu z naturą. Oto kilka, które warto odwiedzić:

Plaże wulkaniczne

  • Praia Formosa – Największa publiczna plaża na Maderze, tuż obok Funchal.
  • Prainha – Urocza, ukryta plaża z czarnym piaskiem w Ponta de São Lourenço.
  • Seixal – Zachwycająca plaża z czarnym piaskiem oferująca krystalicznie czystą wodę.

Plaże kamienista:

  • Ribeira De Janela
  • Porto Moniz

Złote piaski Sahary na Maderze

Jedną z najbardziej fascynujących atrakcji na Maderze są plaże z żółtym piaskiem, które kontrastują z dominującymi na wyspie ciemnymi, wulkanicznymi brzegami. Piasek na plażach w Calheta i Machico nie jest naturalnym elementem krajobrazu Madery; został przywieziony z Sahary. Ta intrygująca transformacja miała na celu stworzenie przestrzeni bardziej przyjaznej plażowiczom, poszukującym klasycznego plażowego doświadczenia z miękkim, złocistym piaskiem pod stopami. Przywóz piasku z tak odległej lokalizacji to dowód na to, jak daleko można się posunąć, aby stworzyć idealne miejsce do odpoczynku i rekreacji. Oto 2 z nich:

  • Calheta – Sztucznie stworzona plaża z piaskiem saharyjskim, idealna dla rodzin.
  • Machico – Kolejna plaża z żółtym piaskiem, oferująca szerokie spektrum udogodnień.

Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca do relaksu, kontaktu z dziką naturą, czy po prostu chcesz podziwiać niezwykłe krajobrazy, Madera ma coś dla Ciebie. Każda plaża na tej wyjątkowej wyspie ma swoją historię i charakter, które czekają, abyś je odkrył 😊

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze