Plaża Seixal – plaża z czarnym piaskiem na Maderze

Plaża Seixal to jedna z najbardziej malowniczych i urokliwych plaż na wyspie Madera, która zachwyca turystów swoim czystym piaskiem, krystalicznie czystą wodą i imponującymi klifami. To idealne miejsce dla osób poszukujących spokoju, relaksu i kontaktu z naturą.

Lokalizacja

Plaża Seixal znajduje się na północnym wybrzeżu Maderze, niedaleko malowniczego miasteczka Seixal. Dojazd do plaży jest stosunkowo łatwy i możliwy zarówno samochodem, jak i transportem publicznym. Po dotarciu na miejsce, turyści mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu oraz udogodnień dla plażowiczów.

Charakterystyka

  • Piasek i woda: Plaża Seixal słynie z drobnego, czarnego piasku wulkanicznego, który nadaje jej wyjątkowy charakter. Woda przy brzegu jest krystalicznie czysta i zachęca do kąpieli oraz pływania.
  • Klify i widoki: Otaczające plażę Seixal skaliste klify tworzą malowniczy krajobraz, który zachwyca turystów swoją dzikością i pięknem. Z plaży rozciągają się imponujące widoki na ocean i okoliczne góry, co sprawia, że miejsce to jest doskonałe do fotografowania i relaksu.
  • Udogodnienia: Plaża Seixal oferuje turystom różnorodne udogodnienia, w tym toalety, prysznice, bary plażowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Dzięki temu każdy może spędzić tutaj czas komfortowo i przyjemnie.

Atrakcje w okolicy

Oprócz samej plaży, w okolicy Seixal znajduje się wiele innych atrakcji wartych odwiedzenia. Należą do nich malownicza wioska Seixal, w której można posmakować lokalnej kuchni, oraz naturalne baseny wulkaniczne, które zapewniają niezapomniane doznania podczas kąpieli.

Plaża Seixal to prawdziwy raj dla miłośników natury i pięknych widoków. Jej dzikość, czystość i malowniczość przyciągają turystów z całego świata, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i zanurzyć się w urokach przyrody Maderze.

Najnowsze wpisy

Mader espada czarny palasz
Blog

Czarny pałasz przysmak Madery

Espada, znana również jako pałasz czarny, jest nieodłącznym elementem kulinarnego świata Madery. To długa  ryba,  o charakterystycznym wyglądzie i delikatnym mięsie, które od wieków cieszy

Czytaj więcej »

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze