Madera w październiku – pogoda, temperatura i wydarzenia

Madera w październiku – pogoda, temperatura i wydarzenia

Jeśli myślicie o spędzeniu urlopu na tej pięknej wyspie i zastanawiacie się, jak wygląda tu klimat w październiku, to dobrze trafiliście! Oto kilka rzeczy, których możecie się spodziewać, jeżeli wybieracie się na Maderę właśnie w październiku.

Temperatura i Klimat: Krótki Rękawek? Dlaczego Nie!

Październik na Maderze to taka nasza mała przedłużona „indiańska jesień”. Temperatury oscylują w granicach 20-25 stopni Celsjusza, więc możecie spokojnie zapakować krótkie rękawki i klapki. Okej, może nie zapomnijcie o jakiejś lekkiej kurtce na wieczory, ale generalnie jest ciepło i przyjemnie!

Pogoda: Deszczowy Dzień? Coś Cię Omija!

Choć dni są generalnie słoneczne, październik przynosi też pierwsze jesienne opady. Warto mieć ze sobą lekki parasol lub kurtkę przeciwdeszczową, ale nie martw się – słońce tu dominuje! No i ten ocean! Nadal zaprasza do kąpieli z temperaturą wody około 22-23 stopni.

Warunki Lotów: Gładko pójdzie

Jeśli martwicie się o warunki lotów, to nie ma powodów do niepokoju. Październik nie jest okresem, w którym byśmy mieli jakieś ekstremalne warunki atmosferyczne. Większość lotów odbywa się zgodnie z planem, a na lotnisku na Maderze jest zawsze przyjemnie!

Wydarzenia na Maderze w październiku 2023

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze