Ogrody Palheiro na Maderze: Zielone płuca Madery

Dzisiaj chciałbym Was zabrać do jednego z ciekawszych  miejsc na Maderze, które odkrywam z moimi turystami podczas wycieczek po wyspie. Mówię tu o Ogrodach Palheiro, prawdziwej perle archipelagu, które zasługują na miejsce na liście każdego podróżnika.

Cud natury schowany w sercu wyspy

Wypożyczywszy samochód na Maderze (a zdecydowanie polecam tę opcję dla pełnej swobody poruszania się), po krótkiej, około 20-minutowej podróży z Funchal, dotrzemy do tego ciekawego ogrodu. Położony na wzgórzu, na wysokości 500 m n.p.m z  widokiem na stolicę wyspy, jest on  prawdziwym sanktuarium natury i spokoju. W sumie mamy tu do czynienia z prawie 15 hektarami, które stanowią mieszankę różnych stylów ogrodowych, od tradycyjnego portugalskiego, przez angielski, aż po francuski.

Bilet wstępu? To inwestycja w niezapomniane chwile

Cena biletu wynosi 12,50 euro dla dorosłych i 6,25 euro dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Wstęp do ogrodów nie należy do najtańszych, ale utrzymanie tak dużych terenów zielonych, wymaga od właścicieli także dużych nakładów finansowych,stąd też decyzja o otwarciu ich dla turystow. Ogrody są bardzo zadbane i utrzymane w bardzo dobrym stanie, a rośliny doglądanie są przez wielu różnych  ogrodników, którzy pieczołowicie zajmują się Palheiro.

Roślinne skarby z całego świata

Ogrody Palheiro to nie tylko zieleń, ale przede wszystkim miejsce, gdzie spotykają się rośliny z całego świata. Znajdziecie tu m.in. rododendrony, ogromną kolekcję kamelii, magnolie śródziemnomorskie i wiele innych. A wszystko to uzupełnione o zaskakujące rzeźby z bukszpanu,  fontanny i niesamowite widoki na okolicę.

Zakończenie przygody: relaks przy herbacie

Na koniec wizyty w Palheiro Gardens  polecam relaks w herbaciarni, położonej  nad stawem pełnym pięknie kwitnących lilii wodnych. Po całym dniu florystycznych  wrażeń nie ma nic lepszego, niż chwila relaksu z filiżanką świeżej herbaty w ręku.

Ogrody Palheiro to miejsce, które powinieneś zobaczyć, gdy zdecydujesz się na wycieczkę na Maderę. Zapewniam Cię, że to jedno z tych miejsc, które na długo zapadają w pamięć. Nie zapomnij o wynajmie auta, aby w pełni cieszyć się wolnością podróżowania i odkrywania Madery na własną rękę! 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, jestem do Twojej dyspozycji jako Twój polski przewodnik na Maderze. Zadbajmy razem o to, aby Twoja wycieczka była naprawdę niezapomniana!

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze