Odkryj Tajemnice białych win  na Maderze

Białe wino na Maderze w winnicy Terra Bona

Okej, to teraz przejdziemy do jednego z tych unikatowych miejsc na Maderze — winnicy Terra Bona. To miejsce to nie tylko raj dla miłośników wina, ale też prawdziwa perełka wśród miejsc wartych odwiedzenia dla tych, którzy spragnieni są  cudownych widoków i luksusowej enoturystyki, blisko natury.\

Unikatowa  Terra Bona:  białe wino z zapomnianej winnicy 

Na Maderze, znanej głównie za swoich wyjątkowych wzmocnionych Mader, białe gatunki wina,  to prawdziwy rarytas. Winnica Terra Bona idzie pod prąd i koncentruje się na produkcji białych win, które powstają z krzyżówki odmiany Rieslinga. 

Pełna kontrola procesu produkcji: od winorośli do butelki

Winnica, kiedyś porzucona i zapomniana, istniała tu na polach uprawnych i na pięknie położonym terenie, który nabyli nowi właściciele, głównie w celach turystycznych. Produkcja wina nie była w ich planach, a jednak zauroczeni winnicą postanowili pozostawić winorośl, by rozpocząć wytwarzanie białego wina. Mała produkcja, małe partie win, ekologiczne uprawy, to och przepis na sukces. Dziś działa tutaj również piękny kurort turystyczny, ekskluzywne domki , położone na zboczach winnicy, z prywatnymi basenami, z widokiem na ocean i piękną zieloną północ Madery. Napisz jeśli chcesz umówić się na degustację świetnej jakości niszowego białego wina, w przepięknym, luksusowym miejscu na wyspie!

Czym charakteryzują się te Wina?

Nie jest to produkcja masowa, więc każda butelka to jakby małe dzieło sztuki. Pieczołowicie przygotowane i kontrolowane na każdym etapie produkcji: od sadzonki,  po doskonały owoc. To, co wyróżnia produkty z tej winnicy , to przede wszystkim biologiczne praktyki, wprowadzane w obróbce gleby, jak  i winorośli. Wszystko ręcznie uprawiane, ręcznie zbierane, a następnie produkowane w niewielkich ilościach. Smak Terra Bona to smak win lekkich,rześkich i owocowych, w których dominują  aromaty owoców tropikalnych, cytrusowych, na kwiatowym tle, z nutami mineralnymi. 

Białe wino na Maderze w winnicy Terra Bona

Degustacja w Terra Bona: Niezapomniane doświadczenie

Jeśli jesteście miłośnikami win białych, w tym Rieslinga i szukacie czegoś unikatowego, to Terra Bona jest miejscem, które musicie odwiedzić. Nie tylko zasmakujecie w ich wyjątkowych trunkach, ale także spróbujecie wyśmienitych przystawek i przekąsek pieczołowicie przygotowanych przez właścicieli tego miejsca z lokalnych specjałów. Wizyta tutaj na pewno pozwoli Wam zrozumieć idee produkcji tego gatunku wina i odkryć różnorodny świat smaków białych, niszowych win z Madery. 

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze