Madera zjazd saniami z góry Monte

Madera Zjazd saniami z góry Monte do Funchal

Sanki z Monte to nie tylko popularna atrakcja turystyczna na Maderze, ale także autentyczny środek transportu, wykorzystywany w dawnych czasach do przewożenia towarów i ludzi.

Zjazdy sankami na Maderze odbywają się przy użyciu tradycyjnych, wiklinowych sanek nazywanych „carros de cesto”. To charakterystyczne pojazdy na drewnianych płozach, które są prowadzone przez doświadczonych i zręcznych saneczkarzy tzw.”carreiros„.

Trasa, cennik i sam zjazd

Trasa zjazdu sankami na Maderze rozpoczyna się w miejscowości Monte, małej wiosce położonej nad Funchal. To malownicze miasteczko jest popularnym punktem startowym dla tej ekscytującej przygody. Trasa zjazdu obejmuje około 2 kilometry i prowadzi przez kręte i malownicze uliczki. Po zakończeniu zjazdu sankami, można również zwiedzić inne atrakcje w okolicy, takie jak Jardim Tropical Monte Palace, kościół Nossa Senhora do Monte oraz piękne ogrody tropikalne.

Zjazdy sankami na Maderze osiągają imponującą prędkość, sięgającą nawet 37km/h. To sprawia, że jest to ekscytujące przeżycie dla miłośników adrenaliny. Podczas zjazdu sankami carreiros kontrolują prędkość i kierunek jazdy, umiejętnie manewrując pojazdem. Czas zjazdu to około 5 minut.

Cena za zjazd sankami z Monte może się różnić w zależności od sezonu i lokalnego operatora. Zazwyczaj kosztuje ona około 27 EURO za jedną osobę i 35 EUR za dwie osoby.

Jednak nie tylko zjazd sankami zapewnia niezapomniane przeżycia. Często carreiros wykonują różne sztuczki i triki podczas jazdy, aby dodatkowo umilić Ci tę przygodę. Możesz spodziewać się skrętów, zwrotów i momentów, kiedy sanki „skaczą” na wybojach, co dodaje dodatkowego dreszczyku emocji.

Nie wahaj się spróbować tej wyjątkowej przygody podczas swojej wizyty na Maderze. Zjazdy sankami to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, zdobywanie niezapomnianych wspomnień oraz odkrywanie uroków tego wspaniałego miejsca.

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze