Madera we wrześniu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Madera we wrześniu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Zastanawiacie się, czy warto przyjechać na Maderę we wrześniu? Odpowiedź jest prosta: absolutnie tak! A oto podsumowanie, czego możecie spodziewać się na Maderze we wrześniu 🙂

Pogoda i temperatury na Maderze we wrześniu

We wrześniu na Maderze temperatury są dość stabilne i komfortowe. Jest tu wtedy ciepło, ale nie upalnie. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 24°C, a nocą spada do około 18°C. To optymalna temperatura zarówno dla zwiedzania, jak i relaksu na plaży.

Słońce i Opady

Wrzesień to miesiąc, który nadal cieszy się dużą ilością słońca, z około 7 godzinami światła słonecznego dziennie. Chociaż sporadyczne opady deszczu mogą się zdarzyć, są one rzadkie i zwykle krótkotrwałe.

Morze

Jeśli chodzi o pływanie, temperatura wody we wrześniu wynosi średnio około 22-23°C, co jest całkiem przyjemne dla większości ludzi.

Festiwal Wina i Szlak Winny: Jeśli jesteś miłośnikiem wina, to we wrześniu na Maderze odbywa się Festiwal Wina. Nie możesz tego przegapić! Możesz nawet wziąć udział w tradycyjnym winobraniu.

Grillowanie z Lokalsami: Jak już wcześniej wspomniałam, grillowanie na Maderze to wyjątkowa tradycja. We wrześniu pogoda jest idealna do takich spotkań. Dołącz do miejscowych i spróbuj maderyjskiej „Espetady”!

Wydarzenia na Maderze we wrześniu 2023

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze