Madera w sierpniu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Madera w sierpniu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Kolorowe festiwale, malownicze szlaki wędrówek, piękna pogoda. To wszystko czeka na Ciebie na Maderze w sierpniu.  Dowiedz się, dlaczego warto wybrać właśnie ten miesiąc przylatując na Maderę.

Madera w sierpniu – klimat jak ze snu

Przede wszystkim, sierpień to jeden z najcieplejszych miesięcy na Maderze. Wyspa znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, co oznacza, że możemy spodziewać się temperatur ok. 24-26 °C, co jest idealne dla tych, którzy nie przepadają za upałami, ale chcą poczuć letnią atmosferę. Woda w oceanie jest ciepła ok 22 °C, idealna do pływania.

Nie zniechęcaj się jednak, jeśli przeczytasz o możliwości wystąpienia opadów. Deszcz na Maderze to zazwyczaj krótkotrwałe i niewielkie opady, które szybko ustępują miejsca słońcu. Niemniej, to właśnie stały dostęp do wody na wyspie sprawia,  że wyspa jest tak zielona i kwitnąca.

Atrakcje, które możesz zobaczyć tylko w sierpniu

Jeśli jesteś fanem win, to w sierpniu odbywa się Festiwal Wina Madera. To idealna okazja do spróbowania słynnych win z Madery i poznania procesu ich produkcji. Można również skosztować lokalnej kuchni i tradycyjnych potraw.

Wędruj po najpiękniejszych lewadach

Sierpień to również idealny czas na odkrywanie naturalnego piękna Madery Wyspa jest znana z lewad, czyli unikalnych kanałów irygacyjnych, wzdłuż których prowadzą malownicze szlaki turystyczne. W sierpniu wszystko jest w pełni kwitnienia, więc spacer takimi trasami, to prawdziwa uczta dla zmysłów.

Pozostałe wydarzenia, które czekają na Ciebie w sierpniu 2023 na Maderze

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze