Madera w marcu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Madera w marcu, czyli pogoda na maderze w marcu, wydarzenia i klimat.

Marzec na Maderze to czas, kiedy wyspa budzi się do życia po okresie zimowym, oferując podróżnym niezapomniane doświadczenia i wyjątkowe atrakcje. Jeśli planujesz wyprawę na Maderę w marcu, to właśnie teraz pragnę podzielić się z Tobą niezbędnymi informacjami, które pomogą Ci w pełni cieszyć się tym magicznym miesiącem.

Pogoda w marcu na Maderze

Madera słynie z łagodnego klimatu, przez co zyskała miano „Wyspy Wiecznej Wiosny”. W marcu wyspa rozkwita feerią barw, kwitną migdałowce, wiśnie i forsycje, a temperatury sięgają przyjemnych 18-22 stopni Celsjusza.

RokŚrednia temperatura (°C)Minimalna temperatura (°C)Maksymalna temperatura (°C)
202318.515.521.5
202217.814.820.8
202119.216.222.2
202018.015.021.0
201917.514.520.5

Co warto robić na Maderze w marcu?

Na Maderze wiosna pojawia się wcześnie, a marzec to jeden z najlepszych miesięcy na delektowanie się jej pełnym rozkwitem. Migdałowce, wiśnie i forsycje ubierają wyspę w kolorowe kwiaty, malując wyjątkowy pejzaż. Ogrody i parki pachną słodko, a w powietrzu unosi się bzyczenie pszczół. W ciepłych promieniach słońca kwiaty mienią się w różnorodnych kolorach, od delikatnego różu po intensywny fiolet.

  1. Ogrody w pełnym kwiecie: Odwiedź botaniczne ogrody, gdzie kwiaty robią wrażenie. Jardim Botânico da Madeira to absolutny must-see!
  2. Wypad do wiosek i miast: Polecam wycieczkę do urokliwej wioski Santana albo nałóż sobie kolorowe okulary i zwiedź stolicę, Funchal. Obie opcje gwarantują świetną zabawę!
  3. Kulturalne szaleństwa: Madera tętni życiem kulturalnym! Festiwale, koncerty, targi – nie będziecie się nudzić. Warto odwiedzić, żeby poczuć lokalny klimat.

Wydarzenia w marcu 2024

Marzec na Maderze to czas, kiedy wyspa kwitnie i czaruje. Wykorzystajcie ciepłą pogodę, pełną przyrodę i kulturę wyspy, planując już dzisiaj swoją niezapomnianą przygodę!

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze