Madera w lutym – pogoda, temperatura i wydarzenia

Madera w lutym

Witajcie, podróżnicy i miłośnicy Madery! Luty na tej urzekającej wyspie to miesiąc pełen kontrastów, łączący łagodną zimową pogodę z barwnymi obchodami karnawałowymi.

Chociaż w innych częściach Europy wciąż panuje zimno, Madera w lutym oferuje przyjemne temperatury i mnóstwo słońca, co czyni ją idealnym miejscem na zimową ucieczkę.

Klimat i pogoda

  • Temperatura powietrza: W lutym na Maderze można spodziewać się temperatur od około 13°C do 19°C. To idealne warunki do zwiedzania wyspy i korzystania z jej licznych atrakcji

na świeżym powietrzu.

  • Opady deszczu: Luty może przynieść krótkie i czasami intensywne opady deszczu, ale są one zazwyczaj szybko zastępowane przez słoneczne dni. Warto mieć przy sobie lekki płaszcz przeciwdeszczowy na wszelki wypadek.

Atrakcje w lutym

  • Karnawał na Maderze: luty to czas karnawałowych świętowań, które ożywiają wyspę kolorowymi paradami, muzyką i tańcem. Karnawał w Funchal jest jednym z najbardziej barwnych i radosnych wydarzeń w roku, przyciągającym zarówno mieszkańców, jak i turystów z całego świata. Możecie spodziewać się fantastycznych kostiumów, żywej muzyki i niesamowitej atmosfery.
  • Aktywny wypoczynek: Luty to również świetny czas na zwiedzanie wyspy. Dzięki łagodniejszym temperaturom, możecie cieszyć się pieszymi wędrówkami po lewadach, odkrywaniem zielonych dolin i górskich szczytów. To również idealny moment na odwiedzenie lokalnych winnic i degustację słynnego maderskiego wina.

Ciekawostki:

  • Czy na Maderze jest śnieg? Podobnie jak w styczniu, na Maderze rzadko pada śnieg, ale na najwyższych szczytach, takich jak Pico do Areeiro, można czasami doświadczyć lekkiego opadu śniegu. Jest to niezwykły widok, który kontrastuje z zielonymi krajobrazami na niższych wysokościach.

Wydarzenia w lutym 2024

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze