Madera w kwietniu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Madera w kwietniu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Kwiecień na Maderze to magiczny czas, gdy wyspa budzi się do życia wiosennym splendorem 🙂

Pogoda w kwietniu na Maderze

Wraz z nadejściem kwietnia Madera prezentuje się w pełnej krasie, witając podróżnych zjawiskowym widowiskiem kwitnących kwiatów. Średnie temperatury powietrza oscylują między 17°C a 23°C, podczas gdy temperatura wody wynosi od 17°C do 21°C. Opady deszczu utrzymują się na poziomie od 15 mm do 35 mm, co czyni kwiecień na Maderze doskonałym czasem na spędzenie czasu na zewnątrz.

RokŚrednia Temperatura Powietrza (°C)Średnia Temperatura Wody (°C)Opady Deszczu (mm)202118-2218-2020-30202217-2117-1925-35202319-2319-2115-25

Źródła:

Atrakcje na Maderze w kwietniu:

Oczywiście, kwiecień na Maderze to czas, kiedy wyspa budzi się do życia, a przyroda rozkwita w pełni. Oprócz korzystnych warunków pogodowych, są również różnorodne wydarzenia i atrakcje, które warto zobaczyć:

  1. Festiwal Kwiatów: To jedno z najbardziej znanych wydarzeń kwietniowych na Maderze. Podczas festiwalu ogrody, parki i ulice wyspy stają się areną dla spektakularnych wystaw kwiatów, parad i konkursów florystycznych. To doskonała okazja, aby podziwiać bogactwo kolorów i zapachów kwiatów w pełnym rozkwicie.
  2. Procesje Wielkanocne: Madera jest znana z bogatej tradycji religijnej, a procesje wielkanocne są jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Podczas tych uroczystości ulice miast ożywają procesjami religijnymi, muzyką i tańcem. To wyjątkowy sposób na poznanie lokalnej kultury i tradycji.
  3. Ogrody Palheiro: W kwietniu ogrody Palheiro są w pełni rozkwitające. To piękne miejsce oferuje nie tylko spektakularne widoki na okolicę, ale także bogactwo botaniczne, w tym rzadkie gatunki roślin i kwiatów. Spacer po tych ogrodach to prawdziwa uczta dla zmysłów i doskonały sposób na relaks wśród natury.
  4. Wędrówki szlakami lewad: Kwiecień to idealny czas na piesze wycieczki po malowniczych szlakach lewad na Maderze. Te historyczne kanały irygacyjne prowadzą przez urocze krajobrazy, wąwozy i lasy, umożliwiając odkrywanie wyspy z niezwykłej perspektywy.
  5. Zwiedzanie tradycyjnych wsi: Madera jest znana z malowniczych, tradycyjnych wsi, takich jak Santana czy Camara de Lobos. Kwietniowy klimat sprawia, że te urokliwe miejscowości prezentują się w pełnej krasie, zachęcając do spacerów po ich kolorowych uliczkach i podziwiania lokalnej architektury.

Wydarzenia na Maderze w kwietniu:

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze