Madera w lipcu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Madera w lipcu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Wybieracie się w LIPCU na Maderę? To sprawdźcie, co Was czeka: klimat, pogoda, atrakcje 😀

Lipiec to na Maderze miesiąc pełen słońca, ciepła i niesamowitych atrakcji! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie tego, co Cię może spotkać na wyspie w tym właśnie miesiącu. ☀️

Klimat i pogoda

Temperatura: Lipiec to jeden z najcieplejszych miesięcy na Maderze. Możesz oczekiwać średnich temperatur w okolicach 24-26°C, choć zdarzają się dni, kiedy słupek rtęci wskazuje nawet 30°C! Nie martw się jednak o upał – łagodne morskie bryzy zapewniają przyjemne ochłodzenie.

Słońce i długie dni: Lipiec to czas, gdy możesz cieszyć się ponad 12 godzinami światła dziennego. Idealny miesiąc na długie spacery po lewadach, górskie wędrówki, a może nawet na spokojny wieczór z książką w jednym z uroczych parków Funchal.

Wydarzenia

Festiwal Atlantycki: To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Maderze, które odbywa się każdego roku w czerwcu i lipcu. Festiwal Atlantycki to połączenie muzyki, sztuki i fantastycznego pokazu fajerwerków, który odbywa się co sobotę wieczorem. W tym czasie Funchal staje się prawdziwym centrum kultury i rozrywki!

Przełajowe Mistrzostwa Madery w Paraglidingu: Jeśli jesteś fanem adrenaliny, lipiec to idealny czas na wizytę na Maderze. Mistrzostwa w paralotniarstwie przyciągają zawodników z całego świata i to fantastyczne widowisko dla każdego.

Święto Świętego Antoniego: To jedno z najważniejszych świąt religijnych na Maderze, obchodzone z wielkim rozmachem. Odbywają się procesje, targi, koncerty, a wszystko to dopełniają pyszne lokalne potrawy i wino Madera.

Pozostałe wydarzenia w 2024, które czekają na Ciebie w lipcu

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze