Lewady na Maderze

Lewady na Maderze

Witajcie, podróżnicy! Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś, co sprawia, że Madera jest tak wyjątkowa – o lewadach! 🌿

Lewady to nic innego jak, po prostu kanały irygacyjne, które przecinają całą Maderę. Ale to nie są zwykłe kanały! To prawdziwy cud inzynierii! Stanowią one bowiem unikatowy system nawadniania, powstały wieki temu,a mimo to nadal sprawnie funkcjonujący i transportujący wodę, głównie do do upraw i obszarów wiejskich.

W sumie lewad na Maderze jest ponad 2,500 kilometrów! Są one prawdziwym odzwierciedleniem tytanicznej pracy człowieka, który od początków kolonizacji wyspy starał się okiełznać potęgę przyrody.

Co ciekawe, lewady spełniają nie tylko funkcję irygacyjną. Są one także niezwykłymi szlakami turystycznymi, które zapraszają nas do odkrywania piękna Madery, podczas pieszych wędrówek i uprawiania turystyki górskiej. Możecie tu zobaczyć bujne lasy laurowe, liczne kaskady wodne i wodospady, bogatą roślinność, a także malownicze widoki wkomponowane w ramy wyspiarskiej historii.

Więc jeśli jesteście gotowi na przygodę, sięgnijcie po mapę, ubierzcie wygodne buty i wybierzcie się na wędrówkę lewadami. Będzie to niezapomniane doświadczenie, które sprawi, że zakochacie się w tej wyspie jeszcze bardziej!

Jeżeli chcecie wynająć auto aby objechać wyspę zapraszam do naszej pierwszej polskiej wypożyczalni na Maderze

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze