Lewada do Rei na Maderze

Lewada do Rei na Maderze

Wyruszając na lewadę do Rei (P.R 18) od razu zrozumiecie, dlaczego Madera jest nazywana „wyspą wiecznej wiosny”. Szlak prowadzi przez bujne tereny pełne egzotycznych roślin, malowniczych wodospadów i krystalicznie czystych strumieni. Trasa znajduje się w północnej części Madery, w Sao Jorge.

Jednym z głównych atutów tej lewady jest różnorodność krajobrazów. Począwszy od wilgotnych lasów laurowych, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, przez otwarte przestrzenie z panoramicznym widokiem na Atlantyk, aż po gęste zarośla pełne kwitnących kwiatów i śpiewu ptaków.

W trakcie wędrówki warto zwrócić uwagę na tradycyjne systemy irygacyjne, które są nieodłącznym elementem maderskiego krajobrazu. Są one dowodem na pomysłowość mieszkańców wyspy i ich zdolność do adaptacji do trudnych warunków terenowych.

Na początku trasy jest restauracja Quinta Levada do Rei, gdzie po wędrówce można odpocząć, napić się świeżo parzonej kawy i spróbować lokalnych przysmaków, takich jak „bolo do caco” – tradycyjny maderski chleb.

  • Długość trasy: W zależności od wybranego wariantu, trasa może mieć różną długość, ale najbardziej popularny odcinek ma około 10 km.
  • Czas trwania: Średnio 3-4 godziny w zależności od tempa chodzenia.
  • Poziom trudności: Średni – trasa jest generalnie dobrze przygotowana i bezpieczna, ale może wystąpić kilka stromych i śliskich miejsc. Warto mieć ze sobą dobre buty trekkingowe. Niestety z uwagi na dosyć duża liczbę miejsc z wąskimi ścieżkami, stromymi zboczami i mimo istnienia na trasie barierek zabezpieczających , trasa nie nadaje się na spacer z małymi dziećmi.

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze