Kwiaty Madery

Kwiaty Madery, Strelicja królewska

Wyspa Madera od dawnych czasów była ważnym przystankiem na szlaku handlowym. To tu żeglarze wymieniali się towarami,dzięki czemu na wyspę trafiały rośliny ze wszystkich stron świata – zarówno z Europy, jak i Afryki, Ameryki i Australii. Madera jest dziś bogata w roślinność, którą stanowią zarówno endemiczne gatunki (np. przedstawiciele wawrzynowatych), jak i przeróżne gatunki sprowadzone (strelicja królewska, protea królewska).

Każdego roku na Maderze odbywa się Festa da Flor, czyli Święto Kwiatów, wydarzenie,które jest prawdziwym hołdem dla tej niezwykłej roślinnej różnorodności.

Madera, która szczyci się największym zbiorem egzotycznych roślin, nazywana często „pływającym ogrodem Atlantyku” jest z pewnością prawdziwym rajem dla miłośników natury.
Jakie kwiaty spotkamy na Maderze?

Pierwszy kwiat, któremu warto się przyjrzeć bliżej, to Agawa attenuata, znana również jako agawa smukła. Ta wspaniała roślina, z jej wyjątkowym srebrzysto-zielonym kształtem i niezwykle długim kwiatostanem, jest nie tylko efektownym dodatkiem do krajobrazu wyspy, ale także symbolem wytrwałości i siły.

Hortensja, popularna na całym świecie, na Maderze znajduje swój szczególny dom. Hortensje wypełniają krajobraz swoimi bujnymi kwiatostanami w odcieniach od pastelowego różu do intensywnego niebieskiego.

Strelicja królewska, czy też ptak rajski, to kolejna zachwycająca swym wyglądem roślina, której nie można pominąć, mówiąc o Maderze. Jej egzotyczne kwiaty zdobią zarówno publiczne parki, jak i prywatne ogrody.

Żmijowiec, zwany przez Maderczyków dumą Madery lub „massaroco” (kukurydza) to absolutnie zachwycająca roślina, występująca tu w dwóch endemicznych odmianach. Jej niezwykłe kwiatostany, przypominające kolby kukurydzy, zwracają uwagę zarówno mieszkańców, jak i turystów swym pięknym, niebieskim kolorem.

Madera na każdym kroku zachwyca bogactwem występującej tu flory.
Klimat panujący na wyspie z pewnością sprzyja wzrostowi i rozwojowi roślin. Madera leży na Oceanie Atlantyckim, niedaleko północno-zachodniego wybrzeża Afryki, co zapewnia jej ciepłe, umiarkowane warunki przez cały rok. Ten łagodny, subtropikalny klimat, połączony z bogatą, żyzną glebą i obfitymi opadami, tworzy doskonałe połączenie i zapewnia idealne podłoże dla wszelkiej wegetacji.

Jeżeli chcecie wynająć auto aby objechać wyspę zapraszam do naszej pierwszej polskiej wypożyczalni na Maderze

Jeżeli szukacie apartamentów do wynajęcia również nasz 4-osobowy apartament w Ribeira Brava

Polecam się również jako Wasz prywatny przewodnik po tej rajskiej wyspie 🙂

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze