Kolejka linowa Achadas da Cruz na Maderze

Kolejki linowe na Maderze

Kolejka linowa Achadas da Cruz to jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji na Maderze, która zapewnia niezapomniane wrażenia i widoki. Przejażdżka tą kolejką to prawdziwa podróż w głąb górskich krajobrazów, która oczaruje każdego miłośnika przyrody i fotografii.

Trasa i widoki

Kolejka linowa Achadas da Cruz oferuje niezrównane widoki na górzyste tereny Maderze oraz na otaczający je ocean. Podczas przejażdżki podróżnik może podziwiać majestatyczne klify, malownicze doliny i bujne lasy, które tworzą niepowtarzalny krajobraz wyspy.

O kolejce

  • Trasa i długość: Kolejka linowa Achadas da Cruz ma około 1500 metrów długości i prowadzi z punktu widokowego Achadas da Cruz do urokliwej wioski Achadas da Cruz. Trasa ta zapewnia niezapomniane wrażenia z podróży przez górskie tereny Maderze.
  • Poziom trudności: Kolejka linowa jest łatwa w użyciu i dostępna dla osób w różnym wieku. Nie wymaga specjalnych umiejętności ani przygotowania fizycznego, co czyni ją idealną atrakcją dla rodzin i turystów.
  • Czas i częstotliwość: Kolejka linowa kursuje regularnie przez większość dnia, co umożliwia podróżnikom elastyczne planowanie wycieczek. Cała podróż trwa około 10-15 minut w jedną stronę, co pozwala spokojnie cieszyć się widokami i atmosferą.
  • Bilety i opłaty: Bilety na przejazd kolejką można zakupić na miejscu lub online. Ceny biletów różnią się w zależności od wieku pasażera oraz sezonu, ale zazwyczaj są one przystępne dla większości turystów.

Jak dojechać

Kolejka linowa Achadas da Cruz znajduje się w północno-zachodniej części Maderze, niedaleko wioski Achadas da Cruz. Najlepiej dotrzeć tam samochodem lub skorzystać z transportu publicznego z pobliskich miejscowości. Po dotarciu na miejsce, podróżnik może skorzystać z wygodnego parkingu dla turystów.

Przejażdżka kolejką linową Achadas da Cruz to niezapomniana przygoda, która pozwala odkryć piękno i dzikość górskich krajobrazów Maderze. Dla miłośników przyrody i fotografii, to doskonała okazja do podziwiania spektakularnych widoków i tworzenia niezapomnianych wspomnień.

Najnowsze wpisy

Mader espada czarny palasz
Blog

Czarny pałasz przysmak Madery

Espada, znana również jako pałasz czarny, jest nieodłącznym elementem kulinarnego świata Madery. To długa  ryba,  o charakterystycznym wyglądzie i delikatnym mięsie, które od wieków cieszy

Czytaj więcej »

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze