Jak poruszać się po Maderze: Przewodnik po środkach transportu 

Skoda Skalia pod wynajem auta na maderze

Jednym z najważniejszych elementów planowania podróży po Maderze  jest zdecydowanie wybór środka transportu. W tym wpisie pomogę ci zrozumieć, jakie są możliwości i jakie opcje najlepiej wybrać. 

Wynajem aut na Maderze: Twój własny transport

Bez wątpienia wynajem aut na Maderze,  najbardziej elastyczna forma poruszania się po wyspie. Wypożyczalnia aut na Maderze oferuje różnorodne modele pojazdów, które możesz dopasować do swoich potrzeb i budżetu. Ceny wynajmu są bardzo różne, zwłaszcza w szczycie sezonu sięgają wysokich stawek za dobę, ale można też znaleźć miejsca, gdzie stawki zaczynają się od około 50€ euro za dzień, a za tę cenę otrzymasz kompaktowy samochód z pełnym ubezpieczeniem. Im więcej dni wypożyczenia, tym tańsza cena za dobowe wypożyczenie auta (około 45€ za dobę).  Dla większych grup dostępne są również minivany. Pamiętaj, że Madera ma wiele stromych dróg, więc warto zainwestować w samochód z silnikiem o dobrej mocy.

Zapraszamy do naszej wypożyczalni, która jest pierwszą polską wypożyczalnią aut na Maderze.

Komunikacja publiczna: Autobusy i taksówki

Madera ma dobrze rozwiniętą sieć autobusową, która dotyka większości miejsc na wyspie. Bilet na pojedynczą podróż kosztuje między  2-3euro, ale dostępne są również karty doładowywane, które mogą obniżyć koszt podróży. Autobusy są zazwyczaj punktualne i oferują piękne widoki podczas jazdy, ale mogą nie być najwygodniejszą opcją, jeśli planujesz wiele wycieczek poza główne obszary turystyczne.

Taksówki są kolejną opcją, chociaż mogą być drogie, zwłaszcza dla długich tras. Ceny zaczynają się od około 10 euro za krótką podróż, ale za długie trasy mogą sięgać nawet 100 euro.

Rower i piesze wędrówki

Madera jest rajem dla miłośników rowerów downhillowych i i pieszych wędrówek. Znajdziesz tu wiele szlaków rowerowych na downhill o różnym stopniu trudności, które prowadzą przez niesamowite krajobrazy wyspy. Piesze wędrówki wzdłuż lewad to must-do dla każdego odwiedzającego Maderę. Brak tu natomiast opcji dla rowerowej turystyki szosowej czy ścieżek rowerowych dla cyklistów amatorów. Jeśli zdecydujesz się na wypożyczenie roweru, rozważ rower elektryczny, który może lepiej sprawdzić się w tym górzystym terenie, pełnym podjazdów i przewyższeń. 

Wybór środka transportu na Maderze zależy w dużej mierze od twojego planu podróży, budżetu i preferencji. Wynajem aut na Maderze to najlepsza opcja dla tych, którzy cenią sobie niezależność i elastyczność, podczas gdy komunikacja publiczna może być tańszym rozwiązaniem. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, z pewnością będziesz miał niesamowitą podróż po tej malowniczej wyspie!

Jeżeli chcecie wynająć auto aby objechać wyspę zapraszam do naszej pierwszej polskiej wypożyczalni na Maderze

Jeżeli szukacie apartamentów do wynajęcia również nasz 4-osobowy apartament w Ribeira Brava

Polecam się również jako Wasz prywatny przewodnik po tej rajskiej wyspie 🙂

Chcesz zwiedzać wyspę samodzielnie? Polecam Ci mój gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” to wirtualny przewodnik z audio quidem po perełkach Madery, który w zaplanowany sposób poprowadzi Cię krok po kroku po najlepszych atrakcjach Madery w zaledwie 1 dzień 🙂

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze