Madera w grudniu – temperatura, pogoda i wydarzenia

Madera w grudniu – pogoda, temperatura i wydarzenia

Grudzień na Maderze to miesiąc pełen kontrastów – od ciepłych dni po chłodniejsze wieczory, od spokojnych chwil na plaży po radosne świąteczne dekoracje w miastach. Oto co powinniście wiedzieć, planując wizytę na Maderze w tym zaczarowanym miesiącu. Zaczniemy od najpopularniejszego pytania 😉

Czy na Maderze jest śnieg?

Chociaż Madera jest znana ze swojego łagodnego klimatu, to na najwyższych szczytach, takich jak Pico do Areeiro, czasami pojawia się śnieg w zimie. Jednak jest to rzadkość i na większości wyspy śnieg nie stanowi części zimowego krajobrazu.

Klimat i pogoda

  • Temperatura powietrza: W grudniu na Maderze można spodziewać się temperatur w zakresie od około 16°C do 21°C. Choć nie jest to gorące lato, to ciepło jest wystarczające, aby spędzić czas na zewnątrz i cieszyć się przyjemnymi promieniami słońca.
  • Opady deszczu: Grudzień jest jednym z wilgotniejszych miesięcy na Maderze, co oznacza częstsze deszcze, ale zwykle są one krótkotrwałe i nie zakłócają zbytnio planów podróżniczych.
  • Temperatura wody: Ocean Atlantycki wciąż zachęca do kąpieli, z temperaturą wody oscylującą wokół 19°C.

Święta i Nowy Rok na Maderze

  • Świąteczne dekoracje: W grudniu Madera zmienia się w bajkową wyspę świateł. Szczególnie Funchal przybiera świąteczny blask z tysiącami lampek dekoracyjnych, tworząc magiczną atmosferę idealną na wieczorne spacery. W każdym miasteczku jest świąteczna szopka.
  • Sylwester i Nowy Rok: Madera jest znana z jednego z najbardziej spektakularnych pokazów fajerwerków na świecie w noc sylwestrową. Niebo nad Funchal rozświetla się tysiącami kolorów i wzorów, przyciągając turystów z całego świata, aby doświadczyć tego niezapomnianego wydarzenia.

Wydarzenia na Maderze w grudniu 2024

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze