Czy na Maderze można pić wodę z kranu

Czy na maderze można pić wodę z kranu

Cześć, podróżnicy! Jedno z najczęstszych pytań, jakie dostaję od osób planujących podróż na Maderę, brzmi: „Czy na Maderze można pić wodę z kranu?”. Odpowiedź na to pytanie jest nieco skomplikowana. Woda z kranu na Maderze jest bezpieczna do picia, ale istnieje kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę.

Jak jest z jakością wody z kranu na Maderze

Woda pitna, woda słodka na Maderze, to tak naprawdę miękka deszczówka. Chmury, które napływają na wyspę zaopatrują ją w ogromne ilości wody, która później transportowana jest lewadami wszędzie tam, gdzie jest potrzebna , w tym do wodociągów.

Przede wszystkim smak i jakość wody z kranu mogą się różnić w zależności od miejsca na wyspie. W niektórych obszarach, szczególnie w starszych budynkach i wsiach, woda może mieć inny smak niż jesteście do tego przyzwyczajeni. Dlatego wielu turystów i mieszkańców wybiera picie wody butelkowanej ze względu na jej lepszy smak i jakość.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, woda z kranu na Maderze jest regularnie testowana i badana, aby spełniać normy europejskie. Jednak ze względu na różnice w systemach wodociągowych i instalacjach, osoby o wrażliwym żołądku lub niewypróbowanej tolerancji mogą preferować wodę butelkowaną. Jest to szczególnie ważne dla małych dzieci, osób starszych, a także tych, którzy planują dłuższy pobyt.

Co ciekawe, Madera słynie z doskonałej jakości wody źródlanej, która jest dostępna w wielu punktach na wyspie. Niektórzy mieszkańcy i turyści wybierają napełnianie butelek bezpośrednio ze źródeł, co jest ekologicznym i zdrowym rozwiązaniem.

Ostatecznie, decyzja o piciu wody z kranu na Maderze zależy od indywidualnych preferencji i poziomu komfortu. Zawsze polecam podróżującym, aby na wszelki wypadek mieli ze sobą butelkę wody, zwłaszcza podczas długich wędrówek lub zwiedzania.

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze