Co spakować na Maderę? Lista najpotrzebniejszych rzeczy

Rzeczy, które trzeba spakować na Maderę

Gotowe na Maderę? Przygotuj swój idealny zestaw bagażowy!

Wycieczka na Maderę jest marzeniem każdego miłośnika przyrody i unikalnych krajobrazów. Ten raj na Atlantyku oferuje niesamowite doświadczenia, które z pewnością chcesz zaczerpnąć w pełni. Niezależnie od tego, czy planujesz wspinaczkę górską, zwiedzanie historycznych miejsc czy po prostu relaks na jednym z jego urokliwych plaż, ważne jest, abyś dobrze się do tego przygotował.

Często zadawanymi pytaniami przez podróżujących na Maderę są:

 • „Co zabrać na Maderę?”
 • „Jakie ubrania na Maderę są najodpowiedniejsze?”
 • „Co spakować na wyjazd na Maderę?”

Ten wpis ma na celu rozwianie tych wątpliwości i udzielenie praktycznych wskazówek dotyczących pakowania.

Pogoda na Maderze

Przed przygotowaniem bagażu, musimy zrozumieć, jakie warunki atmosferyczne panują na Maderze. Klimat na wyspie jest subtropikalny, co oznacza, że pogoda jest zazwyczaj ciepła przez cały rok, ale zdarzają się częste deszcze, zwłaszcza w górach. Więc jakie ubrania zabrać na Maderę?

Lista niezbędnych rzeczy

Oto kilka niezbędnych przedmiotów, które powinny znaleźć się w Twoim bagażu:

 • Plecak

Podczas wędrówek po Maderze przyda Ci się wygodny plecak na wszelkie niezbędne rzeczy. Wybierz model, który jest lekki, wygodny i odporny na wodę, aby chronić twoje rzeczy.

 • Kurtka przeciwdeszczowa

Nawet jeśli wybierasz się na Maderę w środku lata, zawsze przyda się lekka, wodoodporna kurtka. Pogoda na wyspie bywa zmienna, a deszcze są częste.

 • Leki

Na Maderze nie kupisz niektórych leków bez recepty, które w Polsce są dostępne bez problemu. Na przykład furagina – lek stosowany w leczeniu infekcji dróg moczowych. Furagina jest dostępna bez recepty w Polsce, ale na Maderze wymagane jest od Ciebie przedstawienie recepty, aby ją nabyć. Dlatego jeżeli stosujesz furaginę, koniecznie spakuj ją do swojej apteczki podróżnej.

Dodatkowo, zawsze warto mieć przy sobie podstawowe leki przeciwbólowe, przeciwhistaminowe i na przeziębienie, a także środki na oparzenia słoneczne i ukąszenia owadów. Pamiętaj, żeby sprawdzić daty ważności leków przed podróżą!

 • Mapy

Choć w dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z nawigacji w telefonie, zawsze dobrze jest mieć przy sobie papierową mapę. Może okazać się niezastąpiona, szczególnie podczas długich wędrówek po górach.

Na Maderze dostępne są również aplikacje na smartfony, które pomogą Ci poruszać się po wyspie. Szczególnie polecamy aplikacje z mapami lewad – sieci kanałów nawadniających, które są jednym z najważniejszych punktów turystycznych na Maderze. Te aplikacje nie tylko pokazują Ci drogę, ale również dostarczają cennych informacji o historii i charakterystyce każdej lewady.

Polecam Ci skorzystać z tych 3 aplikacji:

 1. AllTrails: pieszo i na rowerze https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alltrails.alltrails&hl=pl&gl=US
 2. Mapy.cz navigation & off maps https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.seznam.mapy&hl=pl&gl=US
 3. WalkMe | Walking in Madeira https://play.google.com/store/apps/details?id=com.walkme&hl=pl&gl=US

Pamiętaj jednak, że technologia może Cię zawieść, dlatego zawsze dobrze jest mieć papierową mapę jako zapasową opcję. Pomoże Ci to nie tylko poruszać się po terenie, ale także zrozumieć kontekst geograficzny Madery, co na pewno wzbogaci Twoje doświadczenia podróżnicze.

 • Krem z filtrem

Słońce na Maderze bywa bardzo intensywne, dlatego nie zapomnij o kremie z wysokim filtrem. Chroni on nie tylko przed poparzeniem, ale także przed starzeniem się skóry.

 • Preparaty na kleszcze i komary

Mimo że Madeira nie jest miejscem szczególnie obfitującym w komary i kleszcze, warto się odpowiednio przygotować, zwłaszcza jeżeli planujemy aktywność na świeżym powietrzu, taką jak wędrówki czy pikniki. Warto ze sobą zabeać:

 1. Repelenty: Są to środki odstraszające owady, które można aplikować na skórę lub odzież. Dostępne są w różnych formach, takich jak aerozole, kremy czy bransoletki. Niektóre z nich zawierają DEET (N,N-Diethyl-meta-toluamide), które jest jednym z najskuteczniejszych składników aktywnych repelentów.
 2. Długą odzież: Jeśli planujesz długie spacery po lesie czy górach, warto zainwestować w odzież z długim rękawem i nogawką. Dodatkowo, można rozważyć specjalistyczną odzież impregnowaną repelentem.

Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie to klucz do udanej wycieczki. Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie pomocny i sprawi, że Twoja podróż na Maderę stanie się jeszcze przyjemniejsza. Bez względu na to, co zdecydujesz się zabrać, jedno jest pewne: Madera to miejsce, które na pewno Cię oczaruje. Ciesz się każdą chwilą swojej podróży i nie zapomnij podzielić się swoimi doświadczeniami po powrocie!

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze