3 najpopularniejsze  kolejki na Maderze

3 najpopularniejsze kolejki na Maderze

Teleferico Funchal Monte:
Kolejka Teleferico Funchal Monte oferuje niezapomnianą podróż, podczas której można podziwiać przepiękne widoki na miasto Funchal, okoliczne wzgórza i ocean. To jedna z najstarszych kolejek linowych na świecie, która istnieje od 1893 roku. Przejażdżka tą kolejką to podróż w czasie, pozwalająca poczuć atmosferę dawnych lat. Na szczycie trasy znajduje się piękny ogród Monte Palace, który zachwyca odwiedzających swoimi kolorowymi kwiatami, egzotycznymi roślinami i rzeźbami.


Teleférico Achadas da Cruz:
Ta kolejka linowa oferuje niezwykłe doświadczenie wspinaczki na wzgórze Achadas da Cruz. Podczas podróży można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na klify, ocean i malownicze krajobrazy Maderze.Kolejka ta jest jednym ze sposobów dostania się do najbardziej odciętych od świata poletek uprawnych nad oceanem w północno zachodniej części wyspy.


Teleferico Faja dos Padres (prywatna kolejka):
Ta prywatna kolejka linowa jest niezwykłym doświadczeniem dla odwiedzających, którzy mają okazję odkryć ukryty skarb na Maderze – Faja dos Padres. To malownicze miejsce jest znane z plantacji bananów i wspaniałych widoków na ocean. Po zjedzeniu wspaniałego posiłku w restauracji Faja dos Padres, można odpocząć na pięknej plaży i cieszyć się przyjemnością słonecznego relaksu nad brzegiem oceanu. Kolejka ta zapewnia łatwy dostęp do urokliwego otoczenia przyrody, z roślinnością i spokojem, idealnymi do wyciszenia i kontaktu z naturą.

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj więcej informacji i szczegółów. Zapraszamy!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze