Wycieczka na Azory

ZWIEDZANIE WYSPY Sao Miguel z olą

Polska - Sao Miguel - wycieczka z polskim przewodnikiem 29.09-6.10

Marzą Wam się Azory? Zapraszam Was na 7-dniową wycieczkę ze mną jako Wasz przewodnik 😊 na inną portugalską wyspę – Sao Miguel 😊

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:

Cena wycieczki 900€ za osobę

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień przylot do Ponta Delgada i zwiedzanie stolicy Sao Miguel, zakwaterowanie w hotelu.

Wycieczka na wschodnią część wyspy , odwiedzimy m. in. miasteczko Vila Franca do Campo, dawną stolicę wyspy, nad którą góruje położona na wzgórzu kapliczka Nossa Senhora da Paz. Później udamy się do Furnas – to najbardziej wysunięty na wschód wulkan wyspy, tutaj odwiedzimy kraterowe jezioro, a także fumarole, wulkaniczne gejzery, bulgoczące gorącą wodą i ziejące siarką. Następnie wykąpiemy się w gorących pomarańczowych źródłach termalnych niezwykłego ogrodu Terra Nostra, pełnego tropikalnej roślinności. Wjedziemy na jeden z piękniejszych punktów widokowych Pico do Ferro, z widokiem na rozległy krater wulkaniczny doliny Furnas. Na koniec dnia odwiedzimy jeszcze, pełen wodospadów i starych młynów wodnych, park Natural da Ribeira dos Caldeirões. W drodze powrotnej spojrzymy na Sao Miguel z pięknego punktu widokowego Santa Iria. Powrót do hotelu.

Zachód wyspy Sao Miguel Nasz dzień rozpoczniemy od wizyty na plantacji ananasów, gdzie spróbujemy różnych ananasowych pyszności i dowiemy się więcej o uprawie tych pysznych owoców. Następnie przejedziemy na zachodnią część wyspy, po drodze zatrzymując się w najpiękniejszych punktach widokowych. Naszym celem będzie dziś laguna Sete Cidades, uznawana za jeden z 7 cudów natury Portugalii. Wyjątkowe kolory dwóch jezior (zielony i niebieski) utworzonych w powulkanicznych kalderach, to krajobraz , który zachwyci każdego. Następnie udamy się do położonej na dnie ogromnego krateru wioski przylegającej do jezior, gdzie zjemy lunch i pospacerujemy po jej centrum, z ciekawym kościółkiem Św. Mikołaja. W tym dniu czekają nas jeszcze niezapomniane widoki dostępne z następujących punktów : Vista Rei, Miradouro do Pico do Carvão, Lagoa do Canario, Cerrado das Freitas i Boca do Inferno. Pod koniec dnia pojedziemy do Ponta da Ferraria, pola zastygłej lawy, absolutnie wyjątkowego miejsca ,gdzie chłodny ocean miesza się z gorącą wulkaniczną wodą, tworząc jedyne w swoim rodzaju ciepłe baseny wulkaniczne. Po kąpieli udamy się na plażę Mosteiros , by podziwiać spektakularny krajobraz skał wystających z dna Atlantyku. Powrót do hotelu.

Ten dzień na wyspie Sao Miguel poświęcimy na zwiedzanie jej centralnej części. Najważniejszym punktem będzie Jezioro Ognia (Lagoa do Fogo), które będziemy podziwiać z jednego z kilku punktów widokowych (Miradouro Pico da Barrosa, Miradouro da Lagoa do Fogo). Później przejedziemy do położonego nieopodal Parku Krajobrazowego Caldeira Velha, który słynie z niezwykłych basenów termalnych wkomponowanych w gęsty tropikalny las. Kolejnym punktem programu będzie ukryty w dzikiej dolinie wodospad Salto Cabrito, to niesamowite miejsce na bliski kontakt z naturą i relaks. Odwiedzimy też najstarszą plantację herbaty w Europie i spróbujemy tamtejszych naparów oraz zgubimy się w zielonych zaułkach pol herbacianych. Dalej czeka na nas piękna plaża de Santa Barbara z czarnym wulkanicznym piaskiem. Powrót do hotelu.

Dzień wolny na odpoczynek lub aktywne zwiedzanie. Za dodatkową opłatą będzie można skorzystać z takich atrakcji jak: trekking wokół kaldery , canyoning, obserwacja wielorybów i delfinów, rejs o zachodzie słońca lub wieczorna wycieczka do gorących źródeł z nocną kąpielą.

Nordoeste – całodzienna wycieczka jeepami po północno – wschodniej części wyspy. Czeka nas przygoda z off rodem z wizytą w najbardziej dzikich miejscach i najpiękniejszych punktach widokowych. Tutaj zobaczymy spektakularne wodospady, lasy laurowe, zachwycającą zielenią roślinność, klimatyczne, senne miasteczka i naturalne piękno wyspy.

Wylot do Polski.

Gotów na wypad na Azory?

DOWIEDZ SIĘ SZCZEGÓŁÓW

Jeżeli marzysz o niezapomnianym wypadzie na Azory w dniach 29.09-06.10 to chętnie zabiorę Was na 7-dniową wycieczkę na Azory 🙂 

Wypełnij poniższy formularz, a ja wyślę Ci więcej szczegółów.

Max. liczba uczestników wycieczki to 10 osób, dlatego decyduje czas wpłacenia zaliczki rezerwacyjnej.

Czekam na Twój kontakt i już nie mogę się doczekać, aby pokazać Ci niesamowite Azory!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze