Wycieczka na Azory

AZORY

Wycieczka z Olą z Madery na Azory

Ekscytujące wypady z Madery na Azory! Wyobraźcie sobie krótką, ale intensywną przygodę na innych portugalskich wyspach, gdzie każdy dzień obfituje w nowe odkrycia.

DLA KOGO JEST TA WYCIECZKA

Dla osób, które chcą posmakować Azorów, będąc na Maderze

Idealna dla tych, którzy marzą o krótkim, ale intensywnym doświadczeniu Azorów. Odkryj ich unikalny urok w ciągu kilku dni.

Dla osób, które chcą urozmaicić wakacje na Maderze

Jeśli spędzasz wakacje na Maderze i szukasz dodatkowej przygody, ta wycieczka na Azory to doskonały sposób na dodanie różnorodności do Twojego wyjazdu.

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:

CENA WYCIECZKI:

PROGRAM WYCIECZKI:

Wycieczka na wschodnią część wyspy , odwiedzimy m. in. miasteczko Vila Franca do Campo, dawną stolicę wyspy, nad którą góruje położona na wzgórzu kapliczka Nossa Senhora da Paz. Później udamy się do Furnas – to najbardziej wysunięty na wschód wulkan wyspy, tutaj odwiedzimy kraterowe jezioro, a także fumarole, wulkaniczne gejzery, bulgoczące gorącą wodą i ziejące siarką.

Następnie wykąpiemy się w gorących pomarańczowych źródłach termalnych niezwykłego ogrodu Terra Nostra, pełnego tropikalnej roślinności.

Na koniec dnia odwiedzimy jeszcze pełen wodospadów i starych młynów wodnych park Natural da Ribeira dos Caldeirões, a w drodze powrotnej udamy się na jedną z plantacji herbaty.

Zachód wyspy Sao Miguel
Nasz dzień rozpoczniemy od wizyty na plantacji ananasów, gdzie spróbujemy różnych ananasowych pyszności i dowiemy się więcej o uprawie tych pysznych owoców. Następnie przejedziemy na zachodnią część wyspy, po drodze zatrzymując się w najpiękniejszych punktach widokowych. Naszym celem będzie dziś laguna Sete Cidades, uznawana za jeden z 7 cudów natury Portugalii. Wyjątkowe kolory dwóch jezior (zielony i niebieski) utworzonych w powulkanicznych kalderach, to krajobraz , który zachwyci każdego. Następnie udamy się do położonej na dnie ogromnego krateru wioski przylegającej do jezior, gdzie zjemy lunch i pospacerujemy po jej centrum z ciekawym kościółkiem Św. Mikołaja.

 
W tym dniu czekają nas jeszcze niezapomniane widoki dostępne z następujących punktów : Vista Rei, Miradouro do Pico do Carvão, Lagoa do Canario Cerrado das Freitas i Boca do Inferno.

 
Pod koniec dnia pojedziemy do Ponta da Ferraria, absolutnie wyjątkowego miejsca ,gdzie chłodny ocean miesza się z gorącą wulkaniczną wodą, tworząc jedyne w swoim rodzaju ciepłe baseny wulkaniczne. Po kąpieli udamy się na plażę Mosteiros , by podziwiać spektakularny zachód słońca.

Środkowa część
Ostatni dzień na wyspie Sao Miguel poświęcimy na zwiedzanie jej środkowej części. Najważniejszym punktem będzie Jezioro Ognia (Lagoa do Fogo), które będziemy podziwiać z jednego z kilku punktów widokowych. Później przejedziemy do położonego nieopodal Parku Krajobrazowego Caldeira Velha, który słynie z niezwykłych basenów termalnych wkomponowanych w gęsty tropikalny las. Kolejnym punktem programu będzie ukryty w dzikiej dolinie wodospad Salto Cabrito, to niesamowite miejsce na bliski kontakt z naturą i relaks.
Dalej czeka na nas piękna plaża de Santa Barbara z czarnym wulkanicznym piaskiem. Popołudnie poświęcimy na zwiedzenie miasta Ponta Delgada.

Gotów na wypad na Azory?

DOWIEDZ SIĘ SZCZEGÓŁÓW

Jeżeli więc planujesz swój pobyt na Maderze w czerwcu i marzysz o niezapomnianym wypadzie na Azory w dniach 24-26.06, albo interesuje Cię dowolny, inny termin to chętnie zabiorę Was na 3-dniową wycieczkę na Azory 🙂 

Wypełnij poniższy formularz, a ja wyślę Ci wszystkie szczegóły oferty.

Otrzymasz kompleksowe informacje o cenach, miejscach noclegowych, transporcie oraz planie wycieczki. 

Czekam na Twój kontakt i już nie mogę się doczekać, aby pokazać Ci niesamowite Azory!

Scroll to Top

Wybierasz się na Maderę i masz w planie samodzielne zwiedzanie? Wykup gotowy plan wycieczki „Madera w 1 dzień” ze mną w roli Twojego wirtualnego przewodnika 😊🚀

Plan wycieczki po maderze